Kurumsal
Şirket Profili ve Tarihçe

Türkiye’deki kuyumculuk sektörünün önemli kuruluşlarından Güner Kuyumculuk, 1984 yılında AHMET GUNER tarafından kuruldu. Kuyumculuğun temellerinden olan kalıp üretimiyle sektöre adım atan ve uzun yıllar kalifiye elemanlar yetiştirerek sektöre büyük hizmette bulundu.

Kuyumculuk üretimini, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek kendi bünyesinde ürettiği yüksek teknolojik makinelerle oluşturan Güner Kuyumculuk, fabrikalaştırmayı başardığı kuyumculuk sektöründe, seri üretime geçerek önemli başarılara imza attı.

Sektöründeki yerini her geçen gün sağlamlaştıran Güner Kuyumculuk, 1992 yılında sektördeki fabrikalaşmayı da göz önünde bulundurarak altın takı üretimine ve pazarlamasına başladı. 

Kuyumculukta olmazsa olmaz bir yöntem olan pres teknolojisiyle yola çıkan Güner Kuyumculuk dünya pazarlarında yerini arttırmak için teknolojiye yatırım yapmış ve Türk kuyum sektöründe dokum, tüp, elektro form, içi bos gibi üretim teknolojilerine yatırım yaparak ilklere imza atmıştır. Uzun yıllardır üretimden sorumlu kalifiye çalışanları sayesinde klasik takı üretim süreçlerini bilim ve teknolojik imkânlar ile birlikte bir araya getirerek yüksek kaliteli bir üretim şekli benimsenmiştir. Günümüzde 450 bine yakın farklı takı koleksiyonuyla altın ve gümüş üretim yapabilen, Türkiye’nin kuyumculuk sektöründe önde gelen üreticilerindendir.

Güner Kuyumculuk kendi markasıyla altın takı üretimine başladığı ilk birkaç yıl içinde kalite anlayışı, ayar garantisi, 8, 9, 10, 14, 18, 21 ve 22 ayardan oluşan geniş ürün yelpazesi ve pazarlamada kendisine ilke edindiği müşteri memnuniyeti ile sektörde GÜNER ismini marka olarak kabul ettirdi. Her geçen yıl Türkiye`deki kuyumculuk sektöründe yerini sağlamlaştıran Güner Kuyumculuk, takı üretiminde kendine özgün, seçkin modelleriyle yurtdışına açıldı. Günümüzde üretiminin tamamını basta Orta Doğu olmak üzere Amerika, Avrupa ülkeleri, Singapur ve Hong Kong gibi Uzak Doğu ülkelerine ihraç etmektedir.   

Yıllık 7 ton üretim kapasitesine ulaşan Güner Kuyumculuk, üretiminin yüzde 100’ünü dünya piyasasında toptan satış ile tüketicilere ulaştırıyor.

Ürünlerinin kalitesi, modellerinin özgün tasarımlarıyla beğeni kazanan Güner Kuyumculuk, yurt içinde ve yurtdışında düzenlenen uluslararası fuarlara da katılarak GÜNER markasının Türkiye sınırları dışında da tanınan bir dünya markası olduğunu kanıtlamıştır. Kalıp ve altın takı üretimiyle büyüyen ve yurtiçinde sektörün önemli firmaları arasında yerini alan firma, GÜNER markalı ürünleriyle yurt dışında da ülkemizi gururla temsil etmektedir. Güner Kuyumculuk, Türkiye’de yüksek teknoloji ve modern bilimsel metotların yanı sıra eğitim seviyesi yüksek personeli ve tecrübeleri ile kuyumculuk kültürünü Türkiye’ye taşıyan sektörünün iddialı ve profesyonel bir kuruluşu olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

 
E-MAIL KAYIT
BİZE ULAŞIN +90 (212) 551 15 58

www.gunergold.com

BİZİ TAKİP EDİN

Güner Kuyumculuk Kalıp Makina San. Tic. Ltd. Şti. Copyright © 2016 Tüm hakkı saklıdır